SCHEDULE

THURSDAY
Chillout stage
18.00-01.00- Preparty
Chillout/Alternative floor
- Nervo & Roots Rebel (KCS)

FRIDAY
Kraftkällan/Healing area
9.00 Morning ceremony with Jordad
10-11 Free Flow Yoga with Arnfridur
11.30-13.30 West african drum & dance
workshop with Csilla and Gabriel
15.00-16.30 AyurYoga with Lina

Chillout stage
9.00 Chill/Alternative floor opens

Main stage
14.00 Welcome Gathering
14.15 Main floor opens

SATURDAY
Kraftkällan
9.00 Morning ceremony with Jordad
10-11 KundaliniYoga with Arnfridur
11.30-13.30 West african drum & dance
workshop with Csilla and Gabriel
14-15 Odanadi presentation with Sara
15.30-16.30 Chandra & Suraya
YogaChakra mantra healing with Sara

Chillout stage
9.00 Chill/Alternative floor opens
14.00 Children Gathering at Wynjas Tipi
for a suprise

Main stage
10.00 Mainfloor opens
00.00-00.15 Urla Women ceremony

SUNDAY
Kraftkällan
9.00 Morning ceremony with Jordad
10-11 YinYoga with Arnfridur
14-15 AcroYoga with Sara and Miriam

Chillout stage
10.00 Chill/Alternative floor opens

Main stage
12.00 Mainfloor opens

MONDAY
Chillout stage
10.00 Chill/Alternative floor opens

Main stage

12.00 Mainfloor opens
17.00 Mainfloor/festival closing

MAIN STAGE
Friday
14.00-14.15 Welcome Gathering
14.15-16.00  Emok LIVE
16.00-18.00 Zora
18.00-19.30 Prefix
19.30-21.00 Diffus LIVE
21.00-22.30 Egot-T
22.30-00.30 Psykia
00.30-02.30 ShivaShakti
02.30-04.00 Hellquist   LIVE

Saturday
10.00-12.00 Cquence
12.00-14.00 Emelie Sunshine
14.00-15.30 Martin Vice LIVE
15.30-16.30 BigFoot LIVE
16.30-18.00 Emok
18.00-20.00 Dreamstalker LIVE
20.00-22.00 Náttrún
22.00-00.00 Svess
00.00-00.15 URLA TRIBE CEREMONY
00.15-02.00 Ayni
02.00-04.00 SkyVibes

Sunday
12.00-14.00 Endorian
14.00-16.00 Nodelijk
16.00-17.30 Molekyl
17.30-19.30 Spinney Lainey LIVE
19.30-21.00 Nangijala LIVE
21.00-22.30 Toys R Nutz LIVE
22.30-00.00 Helicoptria
0.00-02.00 Anders Tone
02.00-04.00 Surprise act - Chandras

Monday
12.00-13.30 Alter Nature LIVE
13.30-15.00 Empty Wheelchair LIVE
15.00-17.00 Sofire

CHILL/ALT FLOOR
Thursday
18-01.00 Nervo & Roots Rebel (KCS)

Friday
10.00-11.00 Ayni
11.00-13.00 Dinky but Spiffy LIVE
14.00-ca14.30
- Welcome gathering - Mainfloor
14.30-16.30 Högt i tak
16.30-18.30 Toffes värld DJ/LIVE
18.30-20.30 ChiliNutz
20.30-22.30 Pluring
22.30-00.30 Salta
00.30-02.00 Flamingus LIVE

Saturday
09.00-11.00 MamaGaia
11.00-13.00 Ugglorna i mossen
13.00-15.00 Azgeir
15.00-16.30 Groundance
17.30-18.30 Yunton Beach
18.30-20.30 Amevon
20.30-22.00 Loa Morales
22.00-24.00 Cquence
00.00-00.15
- Urla Tribe Ceremony - Mainfloor -
00.30-02.00Alter Nature

Sunday
10.00-12.00 Kshaita
12.00-15.00 Couckoos Hi-Fi & Suexico
15.00-17.00 SkyVibes
17.00-19.00 Emanotone
19.00-21.00 Sinkadus
21.00-23.00 Ariel
23.00-02.00 SimBohlism

Monday
10.00-11.00 MattiMatti LIVE

TICKETS

Our presale Tickets!
500 SEK- 50 pc
600 SEK- 150 pc
700 SEK- 400 pc

At the Door ღ 750 SEK

NOTE! Limited number of tickets

Buy Your Tickets Here 
medwheel-transparent


From now on, we will arrange Forest Star - Midsummer Celebration every second year. The reason is a new agreement with our neighbors on arranging a festival every second midsummer. Next Forest Star - Midsummer Celebration will happen 21-25 of June 2018.  The other years we will arrange ForestStar - SummerTribe Festival

Welcome to Forest Star-SummerTribe Festival